GERDA ERGUL

Pilates Eğitmen Eğitmeni (IT)
Fitness Uzmanı

Gerda Pilates, İstanbulda ki stüdyosunda kendi müfredatı ile ve Los Angelesda ki okulunda ise PAI – Pilates Academy International Müfredatı ile Pilates Eğitmenlik kursları vermektedir. Tüm kurslar (IT) Eğitmen Eğitmeni Gerda hoca ve Asistant IT Elif hoca tarafından verilmektedir.

New York merkezli PAI – Pilates Academy International okulundan Pilates Eğitmen Eğitmeni (IT) diplomasını almaya hak kazanan Gerda, Kemer Golf&Country Club içerisinde ülkemizin ilk Pilates Okulunu kurmuştur.

2003-2007 yılları arasında yine Pilates Academy International müfredatı altında Pilates eğitimleri veren Gerda, bu tarihten sonra tamamı ile kendi müfredatı ile kurslar vermeye devam etmiştir..

Pilates Academy International ve  Stott Pilates eğitimleri alan  Gerda, okulunda her iki kuruluşun Pilates öğretim standartlarından etkilenmekle birlikte, kendi müfredatını uygulamaktadır.

Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından 1. ve 2. derece Pilates Eğitmenlik Sertifikası olan Gerda, Federasyon kurslarında da eğitmenlik yapmıştır.

1989 yılında Tiran (Arnavutluk) Spor Akademisinden başarıyla mezun olan Gerda, 400m. ve 400m. Engelli Atletizm branşlarında da ülkesini bir çok uluslararası müsabakalarda temsil etmiş, spora profesyonel anlamda hem akademili hemde müsabık olarak gönül vermiştir.

1991 yılında başlayan Türkiye macerası ile Türkiye’nin seçkin spor klüplerinde Fitness ve Aerobik alanında kendisine önemli bir yer açmıştır.

2002 yılından bu yana Pilates’e olan ilgisi ile başlayan Amerika ziyaretleri ve bir çok kurs, sınav ve eğitim maratonundan sonra, Pilates IT- Eğitmen Eğitmeni derecesi ve PAI Türkiye temsilciliğini alan Gerda, kendi Akademisini kurarak Pilates konusunda hedeflediği en üst noktaya ulaşmıştır.

Gerda’nın hedefi,  eğitmenlik kursları açarak tüm Türkiye de bu işi doğru yapan profesyoneller yetiştirmektir.

Sports International-Ankara, Kemer Country&Golf Club-İstanbul gibi alanındaki en iyi tesislerde bir süre Pilates Stüdyolarını çalıştıran Gerda, şu anda Göktürk ve Los Angeles stüdyolarında Pilates Kurslarına devam etmektedir.

Göktürk stüdyosunda tüm Pilates aparatlarının yanında bir çok değişik egzersiz aletleri ve Dans, Bale, Yoga, Karate gibi derslerde bulunmaktadır.

 IT. GERDA BIO